Ładowanie

Kim jest Dawid Kubacki? Wiek, wzrost i największe sukcesy skoczka 

dawid kubacki wiek

Kim jest Dawid Kubacki? Wiek, wzrost i największe sukcesy skoczka 

Sezon 2022/2023 to prawdziwa erupcja formy Dawida Kubackiego. Polski skoczek jest czołową postacią Pucharu Świata.  Tym samym nawiązuje do największych osiągnięć Adama Małysza i Kamila Stocha. Warto poznać najważniejsze informacje z nim związane.

Dawid Kubacki – wiek, wzrost, waga i inne szczegóły dotyczące skoczka

Dawid Kubacki już od kilkunastu lat startuje w zawodach Pucharu Świata. Blondwłosy skoczek startował jeszcze w erze Adama Małysza. Stąd zasadne jest pytanie ile lat ma Dawid Kubacki. Wiek skoczka nie jest tajemnicą, urodził się 12 marca 1990 roku, więc w 2023 będzie świętował swoje 33. urodziny. Skoczek ma 180 cm wzrostu a jego waga podczas okresu startowego wynosi około 64 kg.

Dawid Kubacki – żona i córki polskiego skoczka

Polski skoczek jest w związku małżeńskim.  Nie tylko Kamil Stoch poślubił swoją ukochaną,  może się tym także pochwalić Dawid Kubacki. Żona skoczka ma na imię Marta, para stanęła na ślubnym kobiercu 1 maja 2019 roku. 

Małżeństwo ma również dwójkę dzieci. Co ciekawe, rodziły się one podczas Turnieju Czterech Skoczni, w którym co roku bierze udział Dawid Kubacki. Córka Zuzanna przyszła na świat 29 grudnia 2020 roku, skoczek uczcił to wygrywając noworoczne zawody w Garmisch-Partenkirchen.

Drugie dziecko urodziło się skoczkowi podczas sezonu 2022/2023, czyli w czasie, kiedy to na skoczniach rządził Dawid Kubacki. Córka urodziła się 6 stycznia tuż przed zawodami w Bischofshofen, które Polak zakończył na 3. miejscu.

Dawid Kubacki – sukcesy

Dawid Kubacki może już śmiało być stawiany w jednym rzędzie z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, czyli największymi gwiazdami skoków w Polsce. Zawodnik ma na swoim koncie zarówno indywidualne, jak i drużynowe medale na igrzyskach olimpijskich. Największe sukcesy Dawida Kubackiego przypadły na ostatnie lata, jedyne czego brakuje mu w kolekcji to Kryształowej Kuli za wygraną w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co ma szansę osiągnąć w tym roku. 

Dawid Kubacki sezon 2022/2023

Jeśli chodzi o starty w aktualnym sezonie Pucharu Świata to Dawid Kubacki ma prawo być zadowolonym. Skoczek wyśmienicie rozpoczął zmagania i od pierwszych zawodów był liderem klasyfikacji generalnej. Dopiero podczas zawodów w Bad Mitterndorf stracił żółtą koszulkę lidera. Nadal ma jednak szansę ją odzyskać.  Do końca sezonu zostało jeszcze kilkanaście konkursów i Dawid Kubacki ma szansę, żeby przegonić Halvora Egnera Graneruda i zdobyć Kryształową Kule.